This page is hosted for free by zzz.com.ua, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 32.50 UAH.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Житомирська область
Online Translate
Рубрики
Банери

Интернет реклама УБС
Статистика сайта


Відвідувачі за останні 24 годиниЗахистимо наших дітей від туберкульозу

Туберкульоз — це інфекційне захворювання, що розповсюджується повітряно-крапельним шляхом, а тому кожна дитина має ризик отримати туберкульозну інфекцію від хворої на цей недуг дорослої людини.
Саме дорослі, які довгий час кашляють, худнуть, знесилюються, але за медичною допомогою не звертаються, не проходять флюорографічне обстеження, є вкрай небезпечними в епідеміологічному плані для всіх оточуючих. Якщо туберкульозна інфекція потрапить в організм здорової людини, яка повноцінно харчується, веде здоровий спосіб життя, достатньо перебуває на свіжому повітрі, то імунітет, цієї людини знищить туберкульозну інфекцію, не давши їй можливості розмножуватись. Зовсім інша ситуація з тими дорослими і дітьми, організм яких ослаблений частими простудними захворюваннями, тяжкими супутніми хворобами, недоїданням, перевтомою, де імунітет недостатній. Тоді, туберкульозна інфекція, потрапивши через дихальні шляхи від хворої людини, потрапляє в легені, лімфатичні вузли здорової і викликає захворювання. В дитячому організмі саме лімфатичні вузли є тими фільтрами, які, вловивши інфекцію, намагаються з нею справитися. Тому існує деякий час (тиждень, місяць, півроку), коли інфекція в дитячому організмі є і може викликати туберкульоз, як тільки дитина захворіє якоюсь простудною чи іншою супутньою патологією, котра ослабить її імунітет. В цей, так званий, період інфікування частіше всього ніяких скарг на зміни в стані здоров’я немає, хоча проблема вже існує. І лише така діагностична проба, як реакція Манту, може показати, що дитині вже потрібна найперша медична допомога — прийом таблеток в домашніх умовах. Ящо не провести такої ранньої діагностики, дитина може захворіти і потрапити в протитуберкульозний стаціонар на 8-10 місяців. До проблем захворювання приєднається ще й значна психологічна травма, адже дитина на тривалий час відривається від родини, батьків, шкільних друзів. ШАНОВНІ БАТЬКИ! Щоб цього не сталося саме з вашою дитиною, з розумінням поставтеся до її здоров’я і дайте згоду на проведення туберкулінодіагностики, що буде проводитися в районі у весняно-осінній період. І не варто припускатися хибного самозаспокоєння, що ви з хворими на туберкульоз не контактуєте і ця проблема вас не зачепить. В нашому районі, як і в усій Україні, туберкульоз набув розмаху епідемії. На сьогодні в області на активний туберкульоз хворіє 2380 осіб. В нашому районі є 51 хворий з активним туберкульозом та ще 288 чол. під диспансерним наглядом у зв’язку із залишковими змінами перенесеного туберкульозу. Лише в 2010р. в нас на туберкульоз захворіло 27 чоловік. Батьки повинні правильно оцінити загрозливу ситуацію з туберкульозу, провести діагностику цієї інфекції у своєї дитини та в себе, не ризикуючи захворіти на туберкульоз.

Галина Толкач,
районний фтизіатр

Банери

Интернет реклама УБС