Житомирська область
Online Translate
Рубрики
Банери

Интернет реклама УБС
Статистика сайта


Відвідувачі за останні 24 години















Успадкувала земельний пай в м. Андрушівка

Отримала спадщину від свого чоловіка (земельний пай). Акт на власність був виготовлений, і за це було сплачено ще за життя чоловіка. Тепер, коли я оформила спадщину, цей акт мені не дають землевпорядники нашого району. Вони знову вимагають гроші за виготовлення вже готового акта (у сумі 153 гривні) і додатково ще за виготовлення проекту на нього. Чи правомірно це? Адже в мене не стоїть питання виготовлення акта, а лише зміни власника.

Вікторія Мідун,
м. Андрушівка, Житомирської області.

Відповідає перший заступник голови Державного комітету України із земельних ресурсів Володимир КУЛІНІЧ:

— Громадянка В. Мідун згідно зі свідоцтвом про право на спадщину за законом від 22.01.2007 р. від свого чоловіка П. Мідуна, який помер 03.12.2005 р. отримала у спадщину земельну ділянку площею 2,4025 гектара на підставі державного акта на право власності на земельну ділянку (серія ЖТ № 173757).

Переоформлення державного акта на право власності на земельну ділянку і його державна реєстрація в разі успадкування права власності на земельну ділянку за законом відповідно до вимог статті 1299 Цивільного кодексу України є обов’язковою процедурою. Право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємця на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення згідно зі статтею 1225 Цивільного кодексу України.

Крім того, зазначаємо, що вартість робіт з переоформлення та виготовлення державного акта на право власності на земельну ділянку і його державної реєстрації визначається згідно з кошторисом на виконання робіт, який складається на підставі Розмірів оплати земельно-кадастрових робіт та послуг, затверджених наказом Держкомзему, Мінфіну, Мінекономіки від 15.06.2001 р. № 97/298/124, який зареєстровано в Мін’юсті 10.07.2001 р. за № 579/5770.

Відповідно до пункту 1 «Загальні положення» розмірів оплати, розміри оплати земельно-кадастрових робіт та послуг застосовуються державними органами земельних ресурсів та рекомендовані до застосування підприємствами, організаціями, проектними інститутами, вишукувальними експедиціями, госпрозрахунковими групами та іншими підприємницькими структурами незалежно від форм власності та відомчої належності на всій території України.

Громадянка В. Мідун уклала з проектною організацією ТОВ «Польський край» договір на розробку технічної документації із землеустрою про складання документів, що посвідчують право на земельну ділянку, за № 131 від 07.03.2007 р.

Голос України

Банери

Интернет реклама УБС