Житомирська область
Online Translate
Рубрики
Банери

Интернет реклама УБС
Статистика сайта


Відвідувачі за останні 24 годиниПриватизація земельних ділянок — проблеми і перспективи

Відповідно до Порядку безоплатного оформлення та видачі громадянам України у 2009 році Державних актів на право власності на земельні ділянки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 844 від 5 серпня 2009 року, в кожному населеному пункті району проводиться відповідна робота. Про те, що вже зроблено, а також про проблеми й невирішені питання ми вели розмову з головою районної державної адміністрації Катериною Іванівною КУРСОН.
— Скажіть, скільком жителям нашого району необхідно виготовити Державні акти на право власності на земельні ділянки?
— В даний час в районі проживає 35598 чоловік, з них 14785 користуються неприватизованими земельними ділянками. Саме їм необхідно виготовити й видати Державні акти на землю.
— А скільки громадян подали заяви для оформлення землі, скільки укладено договорів для виготовлення технічної документації? Хто її виготовляє?
— В районі працюють бригади спеціалістів, які обстежують земельні ділянки та виготовляють технічну документацію. Це ПП Старущик та ПП “Геозем”, ЗАТ “Житомирбудрозвідування”, ТОВ “Поліський край”. В даний час ці бригади працюють в Андрушівці, Городківці, Волиці, Крилівці, Малих Мошківцях.
Відділом Держкомзему від органів місцевого самоврядування вже прийнято та зареєстровано 3879 заяв громадян, укладено 3230 договорів на виготовлення технічної документації. А от 220 заяв повернуто, бо вони не відповідали земельному законодавству.
— А скільки земельних ділянок уже обстежено? Чи є щасливчики, які одержали державні акти?
— Обстежено 600 земельних ділянок (Андрушівка — 77, Волиця — 36, Городківка — 200, Крилівка — 29, Малі Мошківці — 51,Червоне — 207), виготовлено 66 технічних документацій, 51 знаходиться в стадії затвердження. Сорок жителів Андрушівки та двадцять шість — Малих Мошківець безоплатно оформили та одержали Державні акти на право власності на земельні ділянки.
— Чи в усіх сільських радах приймають заяви від сельчан для оформлення Державних актів?
— Згідно чинного законодавства такі заяви повинні приймати в усіх сільських радах. На жаль, Забарська, Зарубинецька, Іванківська не зареєстрували у відділі Держкомзему жодної. Сільським головам та апарату сільських рад варто більш відповідально ставитися до виконання своїх безпосередніх обов’язків. Адже настане час і люди зроблять відповідні висновки, бо ж вибори до місцевих рад не за горами.
— Катерина Іванівна, у багатьох наших читачів виникає запитання, а чи встигнуть відповідні служби до кінця 2009 року виконати такий величезний об’єм робіт з обстеження земельних ділянок та виготовлення технічної документації на них?
— На дане запитання однозначну відповідь дати складно. Як я вже говорила, у селах району бригади працюють — обстежують земельні ділянки. Всі терміни щодо оформлення Державних актів на землю витримуються.
Вважаю, що спеціалістам Держкомзему та іншим господарським структурам слід також працювати ініціативніше й оперативніше.
— Дякую за розмову.

Бесіду вела Марія Олексюк
Андрушівська районна державна адміністрація

Банери

Интернет реклама УБС