This page is hosted for free by zzz.com.ua, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 41.60 UAH.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Житомирська область
Online Translate
Рубрики
Банери

Интернет реклама УБС
Статистика сайта


Відвідувачі за останні 24 годиниЛейкозне молоко — загроза здоров’ю людей

Існує хибна думка, що боротьба з лейкозом — крок до винищення поголів’я ВРХ. Треба запам’ятати раз і назавжди: молоко від лейкозних корів небезпечне для здоров’я людини. У 2009 році видано нову інструкцію служби Держветмедицини, за якою хвору на лейкоз тварину дозволяється тримати в господарстві не більше двох років і тільки за умови, що вона буде ізольована від здорового поголів’я. Адже перезараження може статися через слину, укуси комах тощо. Якщо виявляється хвора тварина, її ставлять на облік, господар одержує припис, який зобов’язує його утримувати інфіковану тварину окремо від сільської череди. Молоко, одержане від хворої тварини, необхідно кип’ятити. Пряме перезараження тварин відбувається також під час парування корів та телиць биками-плідниками, не перевіреними на лейкоз. Дуже погано, що багато громадян ігнорує приписи ветеринарної служби щодо утримання хворих тварин, чим наражають на небезпеку не тільки худобу, а й здоров’я своїх односельчан. Таких горе-господарів має закликати до порядку сільська громада. Служба ветеринарної медицини впродовж останніх десяти років провела велику роботу по боротьбі з лейкозом. Так, у 2001 році реєструвалося 27 неблагополучних пунктів, цього року таких немає. Проте ще виявляються поодинокі випадки захворювання тварин на лейкоз. Найбільше — у Павелках та Міньківцях. До власників хворих тварин застосовувались штрафні санкції, зокрема, до таких як Середа М. В., Шеремет Г. М. з с. Павелки, Пархоменко Г. Д., Гайдай В. А., Гайдай Л. А, Юзьвак Д. В. Остап’юк Н. А. з с. Міньківці, Галас В. М., Виничук О. Л., Вітрик С. М. з с. Городище. Є над чим задуматися сільським головам та громадам цих сіл, щоб знайти шляхи впливу на нерядивих господарів і цілком позбутися небезпечного захворювання.

Микола Глухов,
начальник управління держветмедицини в районі

Банери

Интернет реклама УБС