This page is hosted for free by zzz.com.ua, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 41.60 UAH.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Житомирська область
Online Translate
Рубрики
Банери

Интернет реклама УБС
Статистика сайта


Відвідувачі за останні 24 години18 листопада — Європейський день захисту дітей від сексуального насильства та сексуальної експлуатації

Одним із пріоритетних напрямків соціальної політики України є боротьба із злочинами проти життя, здоров’я, волі й гідності особи. Злочини проти статевої недоторканості дитини належать до тяжких і пов’язані з безпосереднім насильством над дитячою особистістю, її фізичною та психологічною незрілістю. Тому боротьба проти них повинна бути наполегливою і безкомпромісною.
Саме 18 листопада 2015 року відзначається європейський день захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства. З кожним роком зростає кількість випадків сексуального насильства над дітьми, про які стає відомо. Ми почали усвідомлювати, наскільки поширеним явищем може стати сексуальне насильство і як це травмує дітей, що стають його жертвами. Відповідно до статистичних даних дана проблема є актуальною в Андрушівському районі, за минулий рік в службі в справах дітей на обліку дітей, які перебувають в складних життєвих обставинах, у зв’язку зі скоєнням насильства над дитиною, перебувало 2 дитини, а станом на 01.11.2016 рік – 5 дітей, троє з яких зазнали сексуального насильства.
Насильниками можуть бути як незнайомці так і люди, яких дитина знає і яким довіряє. Діти часто соромляться або бояться розповісти про те, що з них знущаються. Основними причинами того, що діти не завжди звертаються до правоохоронних органів чи соціальних служб вважають страх помсти насильника, сором перед оточенням, зневіру в можливості правоохоронних органів, небажання проходити огляд після сексуального насильства. Іноді діти просто не знають іншого ставлення до себе, а тому вважають його нормою. Діти самостійно не можуть стримати виконавців сексуального злочину. Це ми, дорослі, повинні знати, як треба діяти, коли підозрюємо, що дитину використовують із сексуальною метою.
Коли дитина розповіла, що вона постраждала від сексуального насильства, доросла людина може почуватися ніяково і не знайти, що казати, як реагувати і що робити. У такому випадку важливо зберігати спокій. Відразу необхідно повідомити соціальні служби. Після чого з дитиною будуть працювати психологи, які вивчать ситуацію і нададуть необхідну психологічну допомогу. Відповідно до законодавства України, у разі підтвердження насильства над дитиною ви зобов’язані повідомити у відповідні органи про зловживання стосовно дитини (Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Службу у справах дітей, правоохоронні органи). Сексуальне насильство – це тяжкий кримінальний злочин. Уважно поставтеся до слів дитини, не відкидаючи їх як щось неймовірне. Навіть якщо факти не мали місця, важливо зрозуміти витоки цих фантазій.
Наслідки пережитої травми без сумніву зможуть вплинути на подальше життя дитини. Відбиток пережитого відіб’ється на формуванні її особистості, світогляді, складі характеру, фізичному і психічному здоров’ї.
Саме тому захист дітей від насильства сексуального характеру, насамперед, потребує уваги з боку батьків та близьких людей дитини.
Любов, довіра, увага, розуміння, ніжність, батьківська турбота – це і є найкращий захист дітей від насильства.

Ліна Мороз, головний спеціаліст служби в справах дітей

Банери

Интернет реклама УБС