This page is hosted for free by zzz.com.ua, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 41.60 UAH.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Житомирська область
Online Translate
Рубрики
Банери

Интернет реклама УБС
Статистика сайта


Відвідувачі за останні 24 годиниЯк підключити ПК до телевізора?

Живі фарби і широкі екрани нових цифрових телевізорів виробляють яскраве потужне враження. Тому, рано чи пізно у будь-якого глядача виникає питання: чи можна скористатися всіма перевагами ТБ при роботі з комп’ютером? Можна!…

Перехресна сумісність дуже популярна серед цінителів якісної електроніки. Фотоапарат прямо підключається до принтера, Flash-плеєр до телефону, телефон до КПК і все це — сумісне з персональним комп’ютером. Не дивно, що і сам комп’ютер являє собою систему різноманітних підключаються блоків. Тому можливість використовувати телевізор замість монітора — цілком логічне рішення.

Програмні та апаратні засоби для такої сумісності існують вже давно. Сучасні можливості відеокарт дозволяють у деяких випадках підключати до комп’ютера більше одного дисплея. Звичайно, найчастіше відеокартою підтримується «полегшений» варіант — під час роботи aльтернатівного монітора основний відключається, але, не рідкість і системи з двома і більше одночасно працюють «екранами».

Інтерфейси

Існує безліч варіантів підключення телевізора до комп’ютера, як для широкоекранних цифрових моделей, так і для скромних аналогових телевізорів:

RCA (A/V для штекерів «тюльпан»)
Цей універсальний роз’єм можна знайти майже на будь-якій відеокарті. Через нього можливе підключення комп’ютера до більшості аналогових і багатьом цифровим телевізорів. Якість зображення при підключенні до RCA найскромніше, головне його достоїнство — масовість.

S-Video
Вихід є на багатьох відкритих. Забезпечує передачу по трьох каналах — один для даних про яскравість і дві — про кольоровості. Якість зображення значно вище, ніж при використанні RCA.

DVI — HDMI
Сучасні цифрові інтерфейси передачі відео. Дуже схожі, але, за допомогою HDMI додатково передається звук (до 8 каналів), тоді як з DVI для звуку є окремий кабель. Інтерфейси сумісні один з одним без спеціальних конвертерів, виключно за рахунок кабелю-перехідника, обидва підтримують HDCP (High Definition Content Protection) — захист від несанкціонованого запису захищеного копірайтом контенту. Саме тому вони становлять потенційну загрозу для прогресивних користувачів. Тим не менше, інтерфейси досить поширені у відкритих. Багато карти забезпечені DVI вже сьогодні, за деякими даними, зовсім недавно з’явилися карти на GeForce 7600 GT а також сімейства Radeon з виходами HDMI.

VGA (D-Sub)
Один з типів RGB-з’єднань, найчастіше використовується для підключення до комп’ютера монітора. Роз’ємом RGB оснащено багато сучасні цифрові телевізори. Однак, з назви не слід, що вихід підтримує тільки дозвіл VGA. З’єднання підходить для дозволів SVGA, QXGA, UXGA і т.д. Підтримується, мабуть, найвищу якість зображення.
У випадку, якщо виходи на відеокарті комп’ютера не відповідають роз’ємів телевізора, застосовуються різні додаткові пристрої, що забезпечують повну сумісність і модульованого сигналу, якщо це не зроблено відеокартою, не тільки з новинами, але й по частотах і т. д. Іногдa пристрою досить дороги, але в деяких випадках, особливо для аналогових телевізорів, вони просто необхідні.

Аналогові телевізори

Можливості аналогових телевізорів дещо обмежені. Вони створені під давно існуючі системи кольоровості. Стандарт NTSC підтримує максимальний дозвіл в 525 рядків, PAL і SECAM — 625, а реальний дозвіл — ще менше. Як наслідок, аналогового телевізора зазвичай не може забезпечити комп’ютерне дозвіл вище 640х480, для сучасних потреб — вельми скромні здібності.

Заявлена частота аналогових телевізорів — 50 і 100 Гц, насправді цих показників ніхто і ніколи не досягав. Варто знати, що комфортна робота перед звичайним комп’ютерним монітором можлива при величинах в 70-80 Гц.

Крім того, у всіх аналогових телевізорах використовується т.зв. черезстрокова развертка (кадр послідовно створюється двома напівкадрів з непарних та парних ліній). У моніторах — розгортка прогресивна. Втім, деякі знавці вважають розгорнення оптимальною для перегляду відео, ігор і т. д. — сцен з великою кількістю руху.

Оптимальні інтерфейси для «прямого» з’єднання телевізора з комп’ютером — аналогові RCA і S-Video. За допомогою спеціальних конвертерів можна також забезпечити сумісність роз’ємів телевізора з комп’ютерним VGA-виходом відеокарти. При цьому сигнал, природно, втрачає в якості.

І все ж, аналоговим телевізорів вдалося зайняти міцні позиції в боротьбі за затребуваність для роботи з ПК. Текстові матеріали на екрані є досить невиразно і розмито, зате для перегляду відео це ще один плюс. «Розмитість» зображення дозволяє згладити артефaкти, супутні програмної обробці цифрових відеороликів. Крім того, аналоговий телевізор — доступний за ціною пристрій для проведення бюджетних презентацій.

Цифрові телевізори

LCD, плазмові та проекційні телевізори, як правило, вже забезпечені прямим VGA-входом для комп’ютера. Найновіші моделі самого початку створювалися для HDTV — телебачення з високою роздільною здатністю зображення, вони легко інтегруються з ПК з високими показниками дозволі. Останнім часом вони спочатку виконуються в сумісному з комп’ютером варіанті (TV/Computer monitor).

Дуже якісні показники у РК панелей, що успадкували технологію від моніторів. Грань телевізор / монітор в них майже неможливо розрізнити. LCD-телевізори займають мало місця і відмінно працюють зі статичним зображенням. У цьому відношенні вони перевершують «плазму».

Хоча кольори в плазмових телевізорах часто більш яскраві і «живі», ніж в LCD, при довгому перегляді нерухомої «картинки» в «вигоряє» внутрішнє фосфорна покриття «плазми». Хоча, завдяки новітнім розробкам, ця проблема вже втратила колишню гостроту, вона все ще зберігається.

Проекційні телевізори не завжди відображають кольори з достатньою яскравістю, особливо — рівні чорного, проте саме вони — лідери за розмірами екранів, до цих пір не досягнутим іншими технологіями.

У всіх цих випадках переважніше VGA-з’єднання або цифрове з’єднання DVI — HDMI комп’ютера і телевізора. Вони демонструють найкращі результати. Відповідність дозволів сигналу / зображення в телевізорі забезпечується засобами вбудованого тюнера або відеокарти ПК.

Більшість цифрових HDTV-телевізорів відрізняють великі розміри екранів, можливість якісного відтворення відео в широкому форматі, можливість блискучого проведення презентацій і повноцінних 3D-комп’ютерних ігор. За необхідності цифрові панелі легко відображають текст і дрібну графіком.

Таким чином, телевізори зуміли зберегти свою корисність навіть у «грі на чужому полі». Великі екрани дозволяють їм справлятися з низкою важко здійсненних для звичайних моніторів завдань. Цілком імовірно, що з розвитком промислових технологій ці два типи пристроїв будуть об’єднані в єдиний медіаблок, придатний до використання в будь-якій цифровому середовищі.

Банери

Интернет реклама УБС