This page is hosted for free by zzz.com.ua, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 41.60 UAH.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Житомирська область
Online Translate
Рубрики
Банери

Интернет реклама УБС
Статистика сайта


Відвідувачі за останні 24 годиниЩо в прізвищі твоєму

Філолог із Старокотельнянської гімназії Майя Іванівна Хоменко видала цікаву, унікальну книжку під заголовком «Хто ми?».
Це дослідження етимології українських прізвищ, конкретно тих, що поширені в північно-західній частині Андрушівщини. Як зазначає у післямові сам автор, це лише 25 відсотків прізвищ України. Так що попереду в дослідників-етимологів ще безліч роботи в різних регіонах нашої держави, а в читачів — очікуваних цікавих публікацій. Видання — це велика пошукова праця, допомога вчителям, студентам, учням. У першому розділі «Таємниці минулого» дуже багато історичного матеріалу про походження племен, рас, народностей. М. І. Хоменко, використавши 47 наукових та історичних видань, аргументує, що ми, українці, є самостійним народом, який є продуктом синтезу культур багатьох народів і цивілізацій, що в різні часи існували на нашій землі. Автор підводить читача до думки, що, знаючи наші прізвища, імена, ми можемо здогадуватися, хто були наші предки, з яких країв потрапили до нас, чим займалися в минулому. «Давайте, — пише М. І. Хоменко, — через них спробуємо дістатись до того первинного сонячного мовного ядра, яскравим промінчиком якого сьогодні є наша українська мова». Далі читаємо про базу формування українських прізвищ. Виявляється, прізвища наші мають індоарійське, дохристиянське, тюркськомовне, польське, російське, єврейське, топонімічне, анімалонімічне, метеорологонімічне та інші — майже 50 назв-походжень. До кожного автор наводить конкретні приклади. Практично кожен читач у книзі може знайти історію походження свого прізвища. Розглядає автор і морфологію утворення українських прізвищ, способи творення, класифікацію способів творення, наводиться етимологія прізвищ північно-західної частини Андрушівщини. Ми часто пізнаємо по прізвищу місце проживання людини. Скажімо, якщо це Музичуки, Хоменки, Нишпали, Яремчуки — то із Старосілля, Гебричі, Моргуни, Люльки, Бобри — із Старої Котельні, Грищенки, Тарасюки, Раковичі, Осіпчуки — з Волосова, Покотили, Харчуки, Гайдаї та Поліщуки — з Іванкова. В короткій анотації всього не розповіси — треба просто прочитати це видання, яке автор із зрозумілих причин видала незначним тиражем. Хочеться щиро подякувати Майі Іванівні Хоменко за її величезну працю — таку корисну для нинішніх і прийдешніх поколінь.

Лідія Маркович
andrushivka-blog.pp.ua

Банери

Интернет реклама УБС