This page is hosted for free by zzz.com.ua, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 41.60 UAH.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Житомирська область
Online Translate
Рубрики
Банери

Интернет реклама УБС
Статистика сайта


Відвідувачі за останні 24 годиниПосівна кампанія 2011 року

Пройде небагато часу і хлібороби знову вийдуть в поле. В поточному році ярий клин в сільськогосподарських підприємствах прогнозується засіяти на 36,4 тис. га, з них зернова група займе понад 25 тис. гектарів.
В даний час у господарствах в розпалі підготовка до весняно-польових робіт. Завершується ремонт техніки, її наладка та регулювання. Для проведення комплексу весняно-польових робіт в господарствах району буде задіяно 306 тракторів, 129 сівалок, понад 200 одиниць грунтообробної техніки. Коефіцієнт готовності техніки до посівної становить 88-95%. Запорукою доброго врожаю є насіння. В цілому по району маємо в достатній кількості насіння ярих зернових — уже підготовлено його 2733 тонни. Більшість господарств веде правильну сортову політику, на 100% забезпечені якісним посівним матеріалом. Це ТОВ СП «Спіка», ПОСП «Надія», СТОВ «Хлібороб», СТОВ «Старокотельнянське», ПП «Імпак», ДП «Оранта». Адже вирівняне однорідне насіння має більш високі врожайні якості, дає дружні сходи, сприяє конкурентноспроможності із сходами бур’янів, підвищується стійкість рослин до хвороб. Разом з тим, слід звернути увагу на ці питання і терміново виправляти ситуацію у ПОСП «Іванківське», СФГ «Шателюк», ПП «Яроповичі» та ряді фермерських господарств. В наших елітгоспах — сортодослідній станції та ДП «Оранта» є в достатній кількості насіння еліти зернових культур високої якості, яке вони можуть реалізувати всім бажаючим за прийнятними цінами. Керівники господарств усіх форм власності, особливо фермери, цим повинні скористатись. Зважаючи на умови перезимівлі озимих, спеціалісти господарств повинні особливу увагу приділити догляду за посівами цих культур у весняний період. Враховуючи відносно пізні строки осінньої сівби і те, що на основних площах озимі знаходяться в доброму і задовільному стані, для стимулювання швидкого відростання і формування повноцінної кількості продуктивних стебел, озимі необхідно підживити азотними добривами. У першу чергу зазначенний агрозахід слід провести на зріджених та недостатньо розвинутих посівах, на яких доза азоту перед відновленням вегетації повинна становити орієнтовно 50-60 кг/га, а на оптимально розвинених — 20-30кг/га. Не менш важливим фактором у нарощуванні виробництва рослинницької продукції є забезпеченість мінеральними добривами. Із загальної потреби їх 8669 тонн фізичної ваги господарства району заготовили понад 6 тисяч тонн, що становить 70% до потреби. На жаль, на сьогодні деякі господарства взагалі не мають жодної тонни добрив. Ми всі прекрасно розуміємо, що не піджививши озимини, провівши посів ярини без внесення навіть мінімальної кількості поживи — господар недобере врожаю. Ще є трохи часу, аби виправити становище. Що стосується засобів захисту рослин, то при потребі на весняно-літній період 28 тонн господарства мають їх всього 25% до потреби. Зате протруйниками забезпечені повністю. В районі, до речі,за останні роки не виявлено фактів посіву необробленим насінням. Керівники і спеціалісти господарств вже тепер повинні відпрацювати стратегію на весняну посівну кампанію, щоб провести її в оптимальні агротехнічні строки.

Наталія Лисюк,
начальник відділу управління АПР

Банери

Интернет реклама УБС